Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej o cookie. Akceptuję
Facebook Behance Youtube

Zainwestuj w certyfikat SSL dla Twojej strony internetowej, a Google to doceni.

Czwartek, 23.02.2017, godz. 21:04

Opublikowane przez: Sebastian Dudek w kategorii E-commerce, E-marketing, Strony internetowe, Nowe technologie

Zapewne z wielu z was posiadających stronę internetową lub sklep internetowy zastanawia się, czy konieczne jest wdrożenie certyfikatu SSL? Odpowiedź jest prosta: TAK! Istnieje kilka powodów, które powinny was skłonić do zainwestowania w przejście z HTTP na HTTPS. Jednym z nich jest to, iż Google zapowiedziało, że będzie wyżej notowało w wynikach wyszukiwania te strony z certyfikatem bezpieczeństwa oraz to, że nasza strona www lub sklep internetowy będzie lepiej postrzegana przez potencjalnych klientów. Powody i zalety wdrożenia na stronie internetowej certyfikatu SSL można mnożyć, ale zacznijmy od początku.

Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikaty SSL to podstawowy sposób ochrony wrażliwych danych przesyłanych za pomocą sieci internet. Google od dawna rekomendował wdrażanie protokołu SSL na stronach www. Do tej pory korzystały z niego głównie instytucje publiczne, banki, duże i średnie firmy oraz sklepy e-commerce. Szczególne zastosowanie ma przy zabezpieczeniach płatności online. Wyższa cena oraz początkowe trudności, jakie mogą wystąpić po wdrożeniu protokołu https odstraszały mniejszych przedsiębiorców. Z całą pewnością jednak tendencja ta się zmienia.


Zaufanie, jakie budzi protokół https wynika z faktu weryfikacji danych podmiotu, który zamawia certyfikat.  Posiadanie Certum SSL wpływa znacznie na wiarygodność serwisu, zapewnia poufność danych i chroni przed niektórymi atakami hakerskimi.

Czy brak Certum SSL obniży wynik rankingu Google?

Google wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa i wraz z premierą ,w styczniu 2017 roku,  wersji 5S przeglądarki Google Chrome, może okazać się, że witryny nie posiadające certyfikatu SSL, będą oznaczane jako niebezpieczne. Na razie ostrożność w tym zakresie powinny zachować serwisy zawierające formularze wymagające danych dostępowych, umożliwiające rejestrację użytkownika, płatności online, czy komentowanie lub ocenianie produktów. SSL daje użytkownikom pewność, że korzystając z tak zabezpieczonego serwisu są chronieni przed kradzieżą haseł oraz informacji takich jak numery kont bankowych, kart kredytowych czy danych personalnych. Przywiązują oni coraz większą wagę do notyfikacji na pasku adresu o poziomie bezpieczeństwa i powiadomienie o braku zagrożenia może mieć znaczny wpływ na decyzje konsumenta np. na finalizację zamówienia.

Naprawdę warto zastanowić się nad wdrożeniem Certyfikatu SSL. Nasza strona może nie tylko być lepiej postrzegana przez użytkowników, ale również znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania.


Podsumowanie

Istnieją różne warianty Certum SSL, które możesz dopasować do swoich potrzeb:

 • Certum Commercial SSL
 • Najszybszy sposób na zabezpieczenie domeny o bardzo prostej procedurze wydania. Doskonały dla portali społecznościowych, małych sklepów internetowych, blogów.
 • Certum Trusted SSL. Wskazany do ochrony baz danych, serwisów urzędowych, większych sklepów internetowych
 • Certum Premium EV SSL. Charakteryzuje się zieloną notyfikacją na pasku adresu. Stosowany w bankowości elektronicznej, przez instytucje finansowe oraz portale aukcyjne.

 

Potrzebujesz nowej strony internetowej?

zamów bezpłatną wycenę

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów dimax strony internetowe
 • Jeśli potrzebujesz solidnie wykonanej strony www bądź sklepu internetowego to tylko Dimax Design w Kielcach. Wiele razy korzystałam z Państwa usług. Gorąco polecam!

  Agnieszka, Kielce
  26 czerwca 2017
 • Genialne podejście do klienta, dbałość o każdy detal i profesjonalizm w tworzeniu stron www to cechy, które wyróżniają Agencje Interaktywną Dimax Design. Polecam...

  Stanisław, Daleszyce
  19 października 2016
 • Doświadczony i solidny zespół specjalistów w Kielcach, wyróżniający się wykorzystaniem najnowszych technologii w dziale reklamy i Internetu. Starannie i profesjonalnie...

  Łukasz, Kielce
  14 lipca 2016
 • W swoją pracę przy tworzeniu stron www wkładają 100% wysiłku i zaangażowania. Takich firm jak Dimax Design w Kielcach potrzeba więcej na rynku!

  Krzysztof, Kielce
  01 czerwca 2017
 • Dzięki Agencji Interaktywnej Dimax Design w Kielcach wiem jak ważny jest wirtualny wizerunek firmy. Mój sklep internetowy cieszy się dużą popularnością, zasługą jest...

  Maja, Kielce
  19 listopada 2015
 • Korzystałem wcześniej z usług ich konkurencji i doznałem rozczarowania. Na szczęście trafiłem na firmę Dimax Design w Kielcach i przygotowali dla mnie idealną stronę...

  Kamil, Kielce
  19 września 2017
 • Doświadczenie i profesjonalizm to ich wielka zaleta. Dzięki wykonanej przez nich stronie internetowej zdobyłam wielu stałych klientów i cieszę się dużym zainteresowaniem firmy.

  Anna, Kielce
  07 lutego 2017
 • Niewątpliwie najlepsza agencja interaktywna działająca w Kielcach. Jestem mega zadowolony ze swojej strony www i w 100 % polecam. Naprawdę niezawodni!

  Marek, Kielce
  27 listopada 2017
 • Specjaliści w swojej dziedzinie, wyróżniają się poczuciem gustu i dużą kreatywnością w wykonaniu stron www. Gorąco polecam firmę Dimax Design Kielce.

  Tomasz, Pińczów
  25 maja 2017
 • Jestem bardzo zadowolona z pracy Agencji Interaktywnej Dimax Design. Moja strona internetowa jest profesjonalnie zaprojektowana, olśniewa i przyciąga wyglądem.

  Joanna, Kielce
  10 marca 2016
 • Agencja Interaktywna Dimax Design Kielce jest godna polecenia. Oferują wysoką jakość usług adekwatną do ceny. Strona internetowa wyszła ekstra :)

  Michał, Kielce
  08 marca 2016

Agencja Interaktywna Dimax Design
ul. Warszawska 34/418, 25-312 Kielce

NIP 959 160 83 52, REGON 260535952

Masz jakieś pytania?
Zadzwoń do nas!

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania

+48 41 312 46 41 / kontakt@dimax.pl
[ Napisz do nas ]
zamknij

Potrzebujesz czegoś?

Wypełnij formularz, aby otrzymać szybką wycenę projektu